| daniSpeedy a întrebat:

Salutare! Care este diferenta dintre schiurile de copii si cele de adulti? M-ar interesa sa stiu daca un adult cu o statura redusa (168 cm si 56 kg) ar putea folosi niste schiuri de copil de 150cm.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi si aici cum alegi schiurile:
https://snowsports.ro/Ghidul-Cumparatorului/Ski/Cum-Sa-Alegi-Schiurile.html

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schiurile scurte sunt pentru slalom. Schiurile lungi sunt pentru mars. celelate explicatii le-ai primit de la mihai69.

| mihai69 a răspuns:

Schiurile pentru copii au legăturile adaptate pentru clăpari de copii. Deci unii de adult nu s-ar potrivi. Există însă și schiuri mai scurte pentru adulți.