| cerculetezburatoare a întrebat:

Care este diferenta dintre gandirea unui adult si a unui copil? Chiar credeti ca a fi copil inseamna sa nu poti face lucruri de adulti? straight face

5 răspunsuri:
| cerculetezburatoare explică:

@dorian happy n-am mai avut loc sa scriu insa tin sa precizez ca niciodata nu ma voi compara cu niciun adult (mai ales cu parintii mei straight face pentru ca asta ar fi cel mai nebunesc lucru...) straight face Si scuza-ma, dar daca vecina mea nu stie cat face 2+2 si a terminat facultatea, pot spune ca-s inferioara ei? straight face Adica am fost la olimpiada nationala de limba si literatura romana, si dude, stau in Busteni (Prahova), nu e comuna sau sat... happy
Nu vreau sa ma laud, dar citesc mult, fac exercitii suplimentar, fac meditatii, sunt cea mai buna din clasa si din centrul de excelenta de la Ploiesti (fac cursuri speciale)winking Nu poti spune ca sunt PROASTA si ca nu stiu nimic!

| cerculetezburatoare explică:

@dorian si vrei sa spui ca pana la liceu, pana cand nu voi face filosofie nu imi va folosi mintea? raised eyebrows

| Dorian_3315 a răspuns:

Deci asta e impresia ta fiecare om are specializarea lui ( in legatura cu vecina ) iar copii ca tine si ca mine cred ca mai au foarte multe de invatat ca sa se comparcu un adolt reativ normal... gandeste-te cand o sa faci filozifie la liceu atunci iti v-a folosii minte si tine minte ca parintii tai vor fi mereu mai presus de tine si trebuie sa recunosti asta chiar daacv nu e asawinking

| Dorian_3315 a răspuns:

In nici un caz mintea o folosim cu totihee hee dar iti spun ca de la liceu poti incepe sa te crezi cu minte de adult scuza-ma daca ai inteles altceva din mesajul meu big grin eh si cu faza cu 2+2 cu totii avem momente mai proaste desi m-ai facut sa zambesc cu chesti asta nu fi asa preocupata cu locul tau superiorul lui x s inferiorul lui y pentru ca astea sunt complexe suntem unde meritam sa fimwinking

| Dorian_3315 a răspuns:

Si scuza-ma si pe mine ca iti spun dar si eu sunt bun la mate nu chiar ca tine la romana dar fac parte din cercul de excelenta stiu sa gandesc ca si tine si crede-ma ca intr-o zi o sa ajungi departe dar nu uita lucrurile care il caracterizeaza pe un geniu :talent munca multa si MODESTIA lasa-i pe alti sa te laude si scapa de compexewinking