| KlawSixx a întrebat:

Salutare. Care sunt grupele de muschi cele mai dificile pentru antrenat? Cum le poti antrena? ( specificati pe fiecare in parte) Multumesc anticipat. P.S: Astept raspunsuri doar de la profesionisti. happy

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu ai logica. toate grupele le poti antrena la fel de usor atat timp cat stii la ce tipuri de miscari se activeaza acei muschi. eventual grupele cu cele mai putine tipuri de miscari precum trapezul mic si serratus, abductori si adductori sa fie mai greu de antrenat ca nu prea ai cum sa ii lucrezi. singura miscare a trapezului mic este sus-jos deci nu prea ai ce varia, serratus intra doar la pull-over si fluturari la piept si ceilalti 2 doar la aparatul de cracanat, putin la fandari si geno, dar foarte putin

| Nickname1890 a răspuns:

Depinde raspunsul la intrebare este pur subiectiv. Unii urasc sa lucreze picioarele altora nu le place ziua de spate.

Mie personal o grupa dificil de antrenat mi se par gambele sunt niste muschi foarte dificili pentru ca ei lucreaza zilinic atunci cand mergi, astfel au o densitate mult mai mare decat alti muschi astfel este nevoie de o intensitate mult mai mare a exercitiilor pentru a ii forta sa creasca.