| Intelligence a întrebat:

Salutare.Dau funda doar aceluia care imi va raspunde la toate intrebarile si mi-as dori sa-mi raspund doar cei care au trecut prin asta si stiu despre ce vorbesc ( nu da alta, dar asa voi sti sigur daca da rezultate). Sunt o fata de o conditie sociala modesta, foarte modesta as spune si-mi doresc sa slabesc vreo 5-8 kg. Ideea e ca nu-mi permit sa merg la sala si nici sa tin o dieta cu piept de pui, iaurturi, peste la cuptor si dalea.As dori sa primesc sfaturi despre cum ar putea arata alimentatia mea pe o zi? Aici unde stau nu am nici macar unde sa ies afara sa alerg, un drum drept si corespunzator cat de cat pentru alergat e destul de departe de mine.Ce ziceti, este de ajuns daca nu mananc dupa ora 18 si inainte de ora aceasta sa mananc normal? Cam ce gramaj i-ati atribuii unei portii de mancare? Ma refer, cat este necesar la o portie ca sa nu ingrase? Nu cunoasteti ceva trucuri? Spre exemplu am auzit. ca e bine sa bei 2 pahare de apa inainte masa. Sau sa mesteci foarte mult mancarea inainte de a o inghitii? Functioneaza? Stiti si alte trucuri din acestea care sa fucntioneze?

Multumesc anticipat! Scuzati categoria, caut cat mai multe solutii.

5 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Unde stai de nu poti sa alergi sau sa faci activitati fizice?
Iti recomand sa mergi pe jos pana la locul adecvat pentru alergare iar acolo sa incepi antrenamentul.
Inainte de fiecare masa bea cate 2 pahare de apa, da este adevarat ajuta sa nu mai mananci asa de mult.
Dupa ora 18 nu mai mananci nimic, daca ti se face foame iti faci limonada.
Din alimentatia ta zilnica ar cam trebuii sa excluzi painea daca vrei sa slabesti rapid, dar nu o excluzi in totalitate deoarece aceasta absoarbe toxinele din celelalte alimente, sa zic 1 felie maxim 2 felii la masa de dimineata si la cea de pranz, la cina iti recomand salate fara ulei sau 2 cani de lapte simplu/cu cacao.
In ce zona a corpului vrei sa slabesti?

| olivikkka a răspuns:

Salut, pai eu cintaream 70 de kg si acum am ajuns la 59. la fel ca tine nu aveam bani pentru iaurt piept si tralala dar mi-am facut regim alimenta adica maninc de 6 ori pe zi adica 3 mese principale si 3 gustari ese undeva ca maninc la fiecare 2 ore dar maninc putin. plus fac cu cercul si cam asta. succes

| Addina a răspuns:

Ideea e sa bei multa apa la trezire, cam 1 litru pana la ora 13, nu paine, nu zahar (asta include dulciurile), nu prajeli si ultima masa sa fie inainte cu 4 ore de culcare.

| LauraMLD a răspuns:

Buna!happy Am trecut si eu printr-o faza din asta. Deci ar fi bine sa renunti la paine definitiv! deci sa-ti scoti painea de tot din regimul alimentar, ultima masa sa fie la 19:30, sa bei cat mai multa apa happy sa poti transpira, poti manca o bucatica de ciocolata de exemplu la 2 saptamani happy sa mananci des si putin happy de exemplu sa mananci de 5 ori pe zi happy dar foarte putin happy ce ai tu prin casa. iti pui portii mici! si mananci foarte des happy!
Bafta, sper ca te-am ajutat :d
Funda?:X

| zzzupduck a răspuns:

Buna..Deci,eu am slabit saptamana aceasta 1 kg(cam putin, stiu, dar sunt la inceput, si pentru mine e de ajuns)..Iti pot spune ce am facut. : Am mancat jumatate din portia pe care o mancam inainte, apa beam cu cel putin jumatate de ora inainte de masa, iar in timpul mesei si 15 min dupa masa nu beam deloc..si mai faceam si cateva exercitii[abdomene, genoflexiuni] oricum nu foarte multe, pentru ca ma plictisesc repede. Si da, dupa ora 18, nu mai mancam nimic. Si inainte de culcare 1 pahar mare cu apa. Cam asta am facutbig grin! Sper sa te ajute cu ceva.