| EuIntreb a întrebat:

Salutare. De 2 luni m-am apucat de sala. Am slăbit 6 kg (acum am 1.70 și 79 kg). Mă gândeam ca dacă mai slăbesc 10 kg o sa fiu perfect. Problema este ca am început sa nu mai slăbesc așa de mult și de repede ca înainte
Voiam sa va întreb dacă știți vreo dieta care ar putea sa mă ajute în "lupta" ăsta a kilogramelor.M-am saturat, vreau sa scap cât mai repede.
Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| XFlyDogX a răspuns:

Nu cred ca este necesar la 1.70 ai tai sa ai 69 de Kg. Eu zic ca ar fi perfect un 72, pentru ca daca faci sala corect ar trebui sa pui masa musculara. Corpul reactioneaza puternic la inceput, deci nu o sa poti slabi la fel de usor ca la inceput, tot timpul. Asa se intampla si cu masa musculara, la inceput se vad rapid rezultatele, iar apoi devine din ce in ce mai greu sa avansezi. Nu ti-as recomanda sa tii o dieta, daca ai slabit 6 kg deja prin sport. Eu zic sa o tii tot asa ca rezultatele o sa apara mai greu, dar o sa apara. Daca tii diete risti sa te imbolnavesti si oricum o sa te ingrasi inapoi dupa terminarea dietei. Ce poti face este sa reduci din paine, alimente nesanatoase si mai ales dulciuri si o sa slabesti usor si sigur. Bafta

| EuIntreb explică (pentru XFlyDogX):

Acum am vazut raspunsul tau. Deci am crescut in inaltime (1.75) si am slabit inca 9 kg ( acum am 70 ), fara sala, jucandu-ma numai pe afara. Crezi ca ar fi bine sa ma opresc?