| ReutLucian2325 a întrebat:

Salutare...deci am 16 ani si de mic imi doresc sa joc fotbal insa nu am avut posibilitatea, de ceva timp m-am mutat in Bucuresti si voiam sa stiu daca ma mai pot apuca? Eu mai jucam fotbal doar la scoala sau cu prietenii, in rest nu am facut nimic serios...Si daca da, stiti ceva academii care antreneaza copii de varsta mea (In Bucuresti)?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La anii tăi te ia Hagi la academie, doar dacă ești EXTRAORDINAR de bun. Ești?

| StefanChriss a răspuns:

Salut! A plecat demult vaporul ala din port, cum s-ar spune. Nu cred ca ai nicio sansa sa faci fotbal profesionist la varsta asta, la academie de fotbal. Poate doar daca esti cu adevarat genial, un talent nativ si iei probele asa. Gandeste-te ca la 17 ani, unii joaca la U19 la nationale deja +echipe de club laughing. Singura solutie este sa te bagi la fotbal cu prietenii pe sintetic sau sa cauti eventual grupuri pe Facebook (daca exista) unde se organizeaza meciuri si sa joci cu necunoscuti (desi cred ca ai avea totusi nevoie de propria echipa).