| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Nu stiu de ce, dar sunt putin stresat.
Asta va fi cea mai ciudata intrebare de pe TPU, si nu, nu este la baza.
Maine am prima ora de sport in scoala de cand m-am mutat, in noua scoala bineinteles. Eu sunt putin mai gras de felul meu si nu stiu ce sa fac maine. Poate o sa imi dezamagesc colegii ca nu stiu fotbal prea bine sau ceva, sau ca nu ma joc cu ei poate.dar sa stiti ca am un stres... de nu mai puteam avea rabdare cu nimic.
Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca nu stii sa joci, si ti-este atat de frica sa nu fi luat la misto de colegi, atunci nu te baga in jocurile lor. Incearca sa faci altceva. Daca te pune sa te joci, minte-i ca te doare piciorul, sau propune-te sa fii portar.
Succes!

| IAOIADNAA a răspuns:

Pei iata sugestia mea, daca nu prea stii football incearca sa fi portar asta e dupa parerea mea cea mai simpla pozitie ca sa zic asa.

| FanGimnasticaArtistica a răspuns:

Esti putin mai obez? Pei asta nu e bine pentru sanatatea ta.Ce sa faci? Sa te duci acolo relaxat si la football poti sa le spui ca vrei sa stai in poarta.
Tu faci cat poti iar ei la fel. O sa va obisnuiti unii cu altii pana la urma. Asa ca nu mai fi stresat.

Răspuns utilizator avertizat
| Shinobi a răspuns:

Chill bro, stii, am invatat o lectie si o sa ti-o spun si tie... Nu-ti mai fa griji de ce ar putea sa creada ceilalti despre tine, da, pbbil o sa rada/faca glume 2, 5, 30 minute, dupa care se vor intoarce la vietile lor monotone fiecare, uitand de poveste. Faptul ca tu iti bati capul la ora asta cu probleme din astea denota ca nu prea ai incredere in tine ceea ce nu e foarte ok, pbbil stii deja.
Asa ca chill, pune-te la somn acum nu te mai stresa cu ora de sport, e doar o ora pana la urma!

| AnnaMadleine a răspuns:

Incearca sa faci impresie buna, dar nu exagera. Doar fii tu insuti si nu lua in seama tot ce spun colegii tai. Vor ajunge sa te cunoasca mai bine si vor trece peste.

| cr3zyyk1d a răspuns:

Stai calm, maine probabil nu vei face sport-ul, profesorul o sa citeasca regulamentul si o sa faceti un proces verbal, cat despre faptul ca esti putin mai grasut, asta e, nimeni nu-i perfect, dar ai putea incepe o dieta si sa faci sport, cat despre fotbal, mai bine baga-te in poarta laughing.