| anonim_4396 a întrebat:

am o mare problema va rog help! pana la 14 ani am jucat fotbal. jucam merge tot timpul imi placea foarte mult iar toti erau multiumiti in felul care jucam, de atunci cu 1-2 saptamani inainte sa fac 14 ani m-am mutat in italia. si nu am mai continuat sa joc. nu am facut nimic in acesti 2 ani. nu am mai jucat deloc, de 2 saptamani ma tot bate gandul sa incep dar totusi sunt foarte preocupat toti imi spun daca te duci oricum sunt alti buni. nu o sa joci tu nu o sa te bage etc! azi m-am dus sa joc fotbal cu baieti care nu ii cunosteam dar jucai si ei in 95 96. vreau sa va spun ca am jucat de cacao! + ca ma descurajau deilalti... nu stiu ce sa fac imi doresc foarte foarte mult sa reincep numai la asta ma tot gandesc la scoala nici nu stau atent seara nu pot dormi nu stiu ce sa fac. sunt descurajat si nu cred ca voi reusii. nu mai joc ca odata am pierdut foarte mult in 2 ani, va rog ajutati-ma ce pot face? mi-e frica sa ma duc...

Răspuns Câştigător
| ForeverWarrior a răspuns:

Daca ai timp poate ai sa citesti povestea meabig grine un an si ceva ma tot gandesc sa ma duc la box, ii vedeam pe altii cum boxeaza si ma vedeam in locul lor, si cand mergeam la fotbal ma uitam la ei cum boxeaza.In iarna asta am avut o intindere de muschi si nu m-am ocupat de ea asa ca si acum am probleme.in fine eu nu sunt un tip musculos,dar am haltere si lucrez cu ele, si cand nu aveam probleme la picior ma antrenam la un sac de box de acasa si am vazut ca nu sunt chiar asa de jos precum credeam, si dupa ce ma vindec ma duc acolo. Poate daca nu-mi era frica de ce ar fi spus altii m-as fi dus acum 1 an la box si nu mai aveam nici probleme la picior,dar asta-i viata,uneori pierzi,uneori castigi. Aproape toti au ras cand le-am spus ca o sa ma duc la box, dar o sa le arat ca pot pentru ca vreau, nu conteaza ca am 16 ani si nu-s un munte de muschi.Eu spun ca ar trebui sa faci exercitii fizice si driblinguri sa intri iar in forma si dupaceea o sa revii la nivelul tau,stiu ca nu-i deloc usor, dar arata-le celorlalti ca poti. Sper ca nu te-am plictisit cu povestea mea si sper sa-mi urmezi sfaturile ca si eu ma gandesc tot timpul la box cum te gandesti tu la fotbal, te inteleg.