| alx99799 a întrebat:

Dupa terminarea facultatii de kinetoterapie si a masterului poti sa devii si profesor de sport la liceu si scoala gimnaziala sau la un club sportiv scolar?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da.

| Eduard_Sorin_1990_zpcN a răspuns:

Supeer tare! Dar, avand mici asemanari de interese, as vrea sa stiu, de ce vrei sa te faci profesor cand in tara asta este execrabil si nu poti trai singur din asta, trebuie sa mai fie si al doilea salariu macar, altfel cu greu te poti descurca...
De ce? Iti plac copiii asa mult? De ce nu te duci altundeva?

| alx99799 explică (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Am practicat 10 ani un sport de performanta si imi este drag sa lucrez cu, copii.Pe langa statutul de profesor ma gandeam sa imi deschid si un cabinet pentru kinetoterapie, fiind al doilea job sau hobby. Sunt cam indecis momentan, de accea mai astept niste sfaturi de la unii care au termiant facultatea de sport.

| Eduard_Sorin_1990_zpcN a răspuns (pentru alx99799):

Și eu as vrea sa fac asta. De unde ești?

| alx99799 explică:

Din Jud. Suceava