| vladv26 a întrebat:

DDupa ce termini liceul sportiv te poti face direct profesor de sport? Am un prieten care a terminat liceul sportiv si a dat ceva probe si i-a dat diploma de profesor de sport. Sau depinde de fiecare scoala/liceu daca te primeste? Am mai vazut si pe altii care au terminat doar liceul si au ajuns profesor de sport. E neaparat facultatea?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti avea un asemenea prieten, pentru ca asa ceva nu se poate.

| vladv26 explică (pentru neutrino):

Deci trebuie neaparat facultatea de sprot pentru a te face profesor de sport? Sau te poti face dosr cu liceul?

| BuburuzaVesela a răspuns:

Nu stiu daca te poti face profesor de sport dupa terminarea liceului, dar sigur te poti face dupa ce termini Universitatea de Educatie Fizica si Sport si faci cursul pedagogic.

| vladv26 explică (pentru BuburuzaVesela):

Pai de ce raspunzi daca mu stii? Eu am intrebat daca te poti face dupa terminarea liceului. Dupa ce termini facultatea e logic ca te poti face.

| BuburuzaVesela a răspuns:

Intreaba si tu la secretariatul liceului, sigur te vor ajuta.

| BuburuzaVesela a răspuns:

Eu am vrut sa te ajut. Daca tu vrei sa faci doar liceul e strict problema ta.In fine.