| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Eu fac sala de 5 ori pe sapt (L-V) pentru a slabi si mi s-a recomandat sa vin doar de 3 ori pe sapt. E adevarat ca trebuie sa oferi corpului odihna?

3 răspunsuri:
| Rush a răspuns:

Mai bine faci de 3 ori pe saptamana deocamdata, eu fac de 2 ani sala iar dupa 9-10 luni am inceput sa fac de 5 ori.

| R0BERTT a răspuns:

Eu merg la sala, de Luni pana Vineri..doar in weekend hibernez, acuma nu stiu, am auzit ca nu e bine, dar nu tot timpul depun efort maxim la sala!

| CameleonnnN a răspuns:

Salut Mircea da este adevarat ca nu este indicat sa faci mai mult de 4 ori pe saptamana pentru ca o sa ii supra soliciti si cand o sa ai nevoie de ei nu o sa ii puti folosi si nu o sa ai parte de multa crestere musculara daca vrei sa slabesti incearca 3 pe saptamana sala o zi hit in care esti liber si odihnit cat poti tu la intesitate mica sau mare