| Marius96 a întrebat:

Imi ziceti plss de unde imi pot cumpara batoane proteice?
La mine in oras sunt urmatoarele supermarket-uri :
-Unicarm
-Kaufland
-Penny
Dar aici nu am gasit la nici una :O
La farmacie nu sunt?laughing

3 răspunsuri:
| alexandracas a răspuns:

Da,le poti gasi si la farmacie! la magazine naturiste...etc! Insa din ce stiu, pentru ca am lucrat in domeniu, trebuie sa faci sport daca le ieihappy nu doar sa le mananci si sa stai. succes

| DoPullEtZu a răspuns:

Auzi cel mai simplu este sa iti faci tu acasa si este si sanatos si gusto.
Uite reteta
Ingredientele pentru batoanele proteice de casa:

- 6-8 masuri de pudra proteica de ciocolata
- 1 cana fulgi de ovaz
- 1/3 cana unt de arahide
- 3 linguri miere
- 1/2 cana lapte 1, 5%
- 3 linguri alune pisate

Instructiuni

1. Amesteca pudra proteica, fulgii de ovaz, untul de arahide, mierea si laptele.
2. Aranjeaza amestecul in forma de 5 batoane, apoi presara alunele pisate deasupra.
3. Pune la frigider pentru 45 de minute.
daca nu ai pudra proteica incearca cu cacao... si iti iasa din toate astea cam 5 batoane cam cat un Lion sau Mars mare. Iesi undeva la 1 leu batonulwinking succes. Funda? big grin

| ngyroland a răspuns:

"Ar trebui alese acele alimente care furnizeaza cel mai bine eleméntele necesare construirii corpului. In aceasta alegere apetitul un este ghidul cel mai sigur… Pentru mentinerea sanatatii este nevoie de o cantitate suficienta de alimente bune si hranitoare"E.G. White, Divina Vindecare alege alimente care sa iti furnizeze carbohidrati si proteine precum orez cartofi cereale integrale carne de peste pui si vita la si oua. Batoanele proteice au un continut ridicat de proteine si carbo dar is cam scumpe recomand alimente consistente