| andrew1997 a întrebat:

Salutare!

Mă puteți ajuta la următoarele întrebări? Întrebările sunt în limba germană, este vorba despre Campionatul mondial 2014 din Brazilia. Dacă puteți să mă ajutați cu răspunsurile!

1. Wie viele Fußballweltmeisterschaften fanden vor der WM 2014 in Brasilien stat?
4. Welche Mannschaft ist bei der WM 2014 als Titelverteidiger angetreten?
5. Wie heißt das offizielle Maskottchen der Fußball WM 2014?
6. Den wievielten WM-Titel könnte Deutschland bei der WM 2014 erringen?

4 răspunsuri:
| SilverF8ith a răspuns:

1. Cate campionate mondiale au fost inainte campionatului mondial din 2014

5. Cum se numeste mascota oficiala a cumpei mondiale 2014

6. al cate-lea titlu ar fi al germaniei daca castiga cupa

| andrew1997 explică (pentru SilverF8ith):

Aș dori și răspunsurile. Dacă vrei să primești funda. happy

| SilverF8ith a răspuns (pentru andrew1997):

Sincer daca pui asa problema sincer nici nu vreau funda. pentru ca doua click-uri si 2 google-uri si afli raspunsurile... dar daca la asa sa ajuns lenea? ..trist

| WildChampion a răspuns:

Pe scurt sa facem noi toata treaba si tu sa dai copy si paste... foloseste dictionarul explicativ german-roman daca nu sti ce inseamna fiecare cuvant.