| wowmentol2 a întrebat:

Salutare!

O intrebare am, este tarziu sa te apuci de box, mma, kikboxing etc la varsta de 25 de ani?

Intreb doar din curiozitate

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca asimilezi cunostintele destul de repede, nu e tarziu.

| anonimg a răspuns:

Noi nu trebuie să practicăm sporturi violente; nici nu ar trebui să ne placă așa ceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimg):

1.
https://www.doctor.info.ro/......tatii.html
2. https://www.aimgroup.ro/......piritului/

Citez: "Mass-media portretizeaza deseori artele martiale intr-o maniera negativa, promovand stilul violent al Hollywood-ului, precum si alte conceptii gresite privind promovarea violentei, mai ales la copii.

Cercetarile demonstreaza ca artele martiale nu atrag indivizii violenti si nici nu promoveaza violenta."

Ca sa nu mai vorbim de disciplina si efectele asupra sanatatii.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonimg):

Nici nu ma mira ca vii cu recomandari d-astea imbecile cand nu te duce capul nici sa intelegi intrebarea. Ia mai citeste intrebarea de 12 ori si gandeste-te mai bine: iti cerea cineva parerea legat de sporturi de contact SAU te intreaba ceva legat de varsta la care se pot incepe?

Cred ca violenta ar trebui sa fie ultima problema, mai degraba ar trebui sa ne displaca sa fim prosti, ca din prostie se naste si violenta si tot din prostie nu facem diferenta intre SPORT si violență.

| cristimihailov a răspuns:

Stii cum e... nu vei reusi daca nu te vei apuca.

| RoCkKiD a răspuns:

Pentru performanta da. Ca sa le practici ca sporturi care iti plac..nu e niciodata prea tarziu.

| AnastasiaK a răspuns (pentru RoCkKiD):

Ehh, Benny (actualul 2 mondial contender in Glory) s-a apucat la 25-26. Recunosc ca-s de acord cu ce ai zis tu si cazurile ca el sunt exceptii, dar putem sa le luam in calcul. big grin

| RoCkKiD a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nimic nu e imposibil dar trebuie sa fim putin realisti. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru performanță este nevoie de foarte mult exercițiu și devotament, mai ales dacă nu ai corpul lucrat făcând un alt sport(măcar sală) până atunci.
Ca hobby te poți apuca și la 50, vârsta nu contează.

În ambele cazuri o să fie cam jenant să nimerești la un antrenor ce te antrenează o dată cu copiii.hee hee

| MValentin a răspuns:

Nu este tarziu, cat ai înțelepciunea, rabdare, dorinta necesara este îndeajuns. Si vorbesc din spirit de cauza, stiu oameni ce s-au apucat la 34