| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta ati inceput sa fumati? intreb din curiozitate

18 răspunsuri:
| äπđÿ a răspuns:

Din clasa a 6-a in prezent clasa a 11-a happy

| XK a răspuns:

La 13 ani straight face, dar am reusit sa ma las la 15 (cu ajutor de la persoana iubita)

| Bulina_4880 a răspuns:

Aproape de la 13 ani. Partea buna este ca am fumat doar 3 luni insa fumam cam 6 tigari pe zi Sincer, nu stiu dce m`am apucat. Toti prietenii mei fumau, si na normal ca m`am apucat si eu. Bine sunt sigura ca atunci cand o sa cresc mai mare, o sa mai fumez vreo tigara intr-un club ceva, dar momentan nu mai vreau big grin.:*

| TMI85 a răspuns:

La 15 ani, cand am intrat la liceu, dar imi pare rau ca m-am luat de viciul asta. daca ai de gand sa te iei de fumat mai bine te-ai gandii de 10.000 de ori inainte sa faci prostia asta.nu esti mai smechera si nici nu agati mai multi baieti daca fumezi, asa ca iti recomand mai bine sa faci sport, sau sa citesti carti sau sa te joci jocuri de cultura generala decat sa fumezi!

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Aaa.o sa te cam sperii.prima oara cand am tras din tigara a fost in clasa a3-a adica la 8 ani[pe mine m'a dat mai repede la scoala]M'am tinut cam 2 ani. apoi pe urma am fumat asa...cand,cum [1 luna da, 1 luna nu] timp de vre'1 an jumatate.si pe la 11 ani jumate 12 iar m-am apucat[si nu m-am mai lasathappy

| MarryRose a răspuns:

La 12 jumate. dar acum m-am lasat si am 15big grin

| Intruder19 a răspuns:

Nu fumez!

| CoOsMin a răspuns:

Sunt total de acord cu adytzyka! Unora le trebuie un impuls ca sa intre intr-un grup de prieteni sa se simte importanti, cel putin eu ma pot integra intr-un grup fara sa le fac pe plac. sa fumez ca ei.winking Deci ai grija de persoana ta ...nu tot ce zboara se mananca. Ceao :* Take Care.

| Jadis a răspuns:

De fumat m-am apucat asta iarna la 14 ani. Acum tot 14 ani am. Si fumez o tigara doua pe zi. Depinde cu cine sunt

| Radu_8508 a răspuns:

Eu m-am apucat la 10 ani de fumat, in prezent am 16 ani jumate.M-am apucat de fumat pentru ca nu am o situatie fericita in legatura cu parintii, nu am avut de la cine sa iau un sfat si acum imi pare extrem de rau ca m-am apucat...

| daydreamer a răspuns:

12 si jumatate big grin tu?

| Max22w2 a răspuns:

Am 15 ani...Si nu sunt atras deloc de aceasta activitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 15 si nu am de gand sa fac asta, stiu ca tentatia e mare la varsta asta...si nu numai dar nu se merita sa te apuci de vicul asta.Chiar acum o ora cineva mi-a oferit o tigara in glumalaughing si i'am zis sa si'o bage undeva (scuzati expresia big grin).Dar pana la urma e viata fiecaruia si face ce vrea cu ea, tata fumeaza si are o vorba "daca e sa mori, mori mai repede intr'un accident de masina sau mori pentru ca asa ti'e scris". Bafta!:*

| adytzyka a răspuns:

Nu fumez si nici n-am s.o fac.nu o sa fiu ca prietenii mei

| Dan_3443 a răspuns:

Buna,sincer eu nu m-am apucat si nici nu cred ca o s-o fac, dar multi prieteni de-ai mei s-au apucat de la 13 ani straight face

| cristydts a răspuns:

16 ani

| isit_1314 a răspuns:

Am 17 ani si nu fumez...si nici nu ma tenteaza.big grin

| Andreico a răspuns:

Ce subiect nesanatos.