| Claudiu2895 a întrebat:

Salutare, salutare.
Iarna asta nu aveam sa sa fac si am iesit sa fac putin sport, si cum imi place parkour-ul am zis sa incerc si eu un back-flip. Ce ziceti mi-a iesit?
No!
Fail!
Am cazut in cap si genunchele mi-a aterizat fix in nas si m-am umplut de sange, curgea sangele ca la robinet.
Vreau sa va intreb pe voi daca ati incercat asta si v-a iesit sa-mi spuneti si mie cum sa procedez, mi-e si frica sa m-ai incerc. Ajutati-ma voi.

Răspuns Câştigător
| Kr5 a răspuns:

Dahappy in piscina cel mai bine de pe marginea bazinului laughing (fundabatting eyelashes )

9 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Ciudat este ca ai cazut in cap si genunchele ti-a aterizat fix in nas. Conform legilor fizicii, la o cadere in cap dintr-un back-flip, genunchii trebuiau sa aterizezefpe undeva dincolo de capatana. De obicei dai cu nasul in genunche la un front-flip prea strans. Pentru tehnica cauta pe ytube

| Claudiu2895 explică (pentru noktambul):

Degeaba caut pe youtube, m-am uitat. Lor le iese! Mie nu!

| Alexandru98 a răspuns:

Trebuie să te antrenezi înainte de toate!

| Theaxniz a răspuns:

De ce incerci ceva ce nu esti sigur ca poti sa faci

| Kr5 a răspuns:

Eu faceam acrobatica dar faceam in saltele in sala si eu mi-am dat picioare in gura am cazut de la mare inaltimelaughing pe spate mi-a fost frica sa mai fac dar am trecut peste si am reusit dar de un lucru inca mai am putina teama cand am vrut sa fac un surub am pornit stamb am cazut din plasa (saltea de sarit) de la o inaltime destul de mare pe glezna dreapta si mi-am rupt picioru si de asta imi e putin teama daca as mai facehappy

| Claudiu2895 explică (pentru Kr5):

Eu nu am unde sa incerc, decat in aer liber. laughing

| Kr5 a răspuns (pentru Claudiu2895):

Da te inteleglaughing dar incepi cu ceva mai usor pana la backflip(salt pe spate) de pe loc este greu sa il faci la inceput trebuie sa il faci de pe ceva mai inalt gen de pe spatarul unei banci dar sa nu fie distanta foarte mare pentru ca daca vei trage tare de brate si vei prinde rotatie mare vei face poc din nou happy un sfat flexeaza genunchi inainte de salt impingete tare in picioare arunci bratele si capul pe slate in acelasi timp dar si capul dar sa nu repeti cu frica pentru ca s-ar putea sa te razgandesti si nu vreau sa aud de tine la stirile de la ora 5

| Claudiu2895 explică (pentru Kr5):

Hai sa fim seriosi. O sa incerc, poate la vara cand plec in vacanta undeva prin afara. Acum nu ma mai incurc imi e bine intreg asa cum sunt. laughing

| Claudiu2895 explică (pentru Kr5):

Ai si tu dreptate, in apa mi-a mai iesit, dar nu imi aduc aminte sa fi cazut in picioare vreodata. Ai si funda. laughing

| Kr5 a răspuns (pentru Claudiu2895):

Dahappy in piscina cel mai bine de pe marginea bazinului laughing (fundabatting eyelashes )