| Vladi4ok a întrebat:

Draga TPU! Va dau funda numai spuneti-mi ce sa fac:miine cu familia plec l amare si ieri nici n-am avut gust sa citesc acatistul si am mers seara afara,alergam si am cazut m-am jupit si imi curgea sange din picior,azi mama m-a uns cu iod si tare a durut am visat inca un vis foarte rau cum icoana ardea si sa transformat in alta icoana, mi-e frica poate Dumnezeu ma pedepseste, va rog ajutati-ma ce sa fac. FUNDA

9 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Găinile sataniste și-au îndreptat magnumul spre tine; fugi, copilă, fugi!

| Thunderstruck a răspuns:

Cred ca te-au manipulat parintii mult mai rau ca in alte familii de crestini daca ai ajuns sa atribui fiecare accident sau vis lui doamne doamne. Nu te va pedepsi nimeni, stai linistit, nu exista niciun Dumnezeu, cel putin in treaba asta.(nu-s ipocrit sa afirm cu tarie ca exista sau nu exista doamne doamne.)

| thegatekeeper a răspuns:

Stai linistit ca nu te pedepseste nimeni fiindca nu ai citit. Mai mult, nu are nicio treaba faptul ca ai cazut si te-ai ranit cu necitirea acatistelor. Probabil ca ai tai te-au speriat spunandu-ti toate povestile astea legate de credinta si asa mai departe, de aici rezultand si cosmarul pe care l-ai avut. Nu are niciun rost sa iti faci griji in legatura cu asa ceva, fiindca nu are ce sa ti se intample, in mod sigur. Si in niciun caz nu are de ce sa iti fie teama de un zeu, adica de o creatie a oamenilor de acum cateva mii de ani. Mai bine gaseste-ti o ocupatie constructiva si uita de toate astea.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Vladut fi fara griji faptul ca ai vazut ca a ars o icoana nu inseamna nimic e doar frica din tine care sia provocat cosmarul ala, sa nu isi fie frica de ceva nu exista in cazul de fata dumnezeu

| DyNo a răspuns:

Stai linistit. Nu este nimeni suparat pe tine, ai avut doar un vis. Visurile sunt intruchiparea gandurilor subconstientului probabil ca iti este foarte frica de Dumnezeu... Nu ai de ce sa iti faci griji.

| unbaiatanonim a răspuns:

Sa te duci pe la scoala la ora de romana.

| Kaleo a răspuns:

Da-le funda la amandoi - e simplu, mai pui o data intrebarea, cum fac toti astia cu minte multa. Erau sa isi suceasca mainile ca sa raspunda primii... happy

| 5a a răspuns:

Nu crezi ca esti cam mic ca sa citesti Acatiste? Ma rog daca tot ai inceput sa citesti Psaltirea termin-o ca daca o lasi neterminata se intampla lucruri oribile. ( exem Ti se sparg geamurile din casa, iti merge rau s.a.m.d )