| Alex955 a întrebat:

Salutare, știu ca pentru a slabi alimentația contează cam 90 % dar din categoria cardio cățărările făcute intens în fiecare seara câte 5 10 minute, și exerciții plank tot 1 2 minute ajuta la a scăpa de burta mai repede pe lângă alimentație sănătoasă?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Eu, aici, te-as contrazice. Sau, cel putin, in cazul meu, sportul a contat in proportie de peste 60%. Mancam orice, insa cat de cat ordonat, dar petreceam si 3-4-5 ore zilnic pe terenul de tenis, lucru care m-a ajutat sa slabesc foarte mult si intr-un timp relativ scurt. 5-10 minute de catarari, fie ele si intense si 2 minute de plank nu este foarte mult, insa da, te vor ajuta cu siguranta sa arzi calorii in plus.

2 răspunsuri:
| DannyQ a răspuns:

Deficit caloric.

| CORE55 a răspuns:

Sportul e foarte important, si alimentatia e, dar sportul ajuta mai mult.