| TheLastLemon a întrebat:

Aș vrea să îmi fac acasă un shake proteic,natural.
Nu ar fi greu să combin câteva elemente pentru a crea așa ceva,dar mă interesează să fie combinația bună,să aibă niște valori nutritive destul de ok,să conțină fructe și să aibă un gust care să te încurajeze să mai încerci.
Acest shake îl voi lua după antrenament,un fel de gainer cred... însă,deși mai ușor ar fi să încerc prafurile de pe internet,aș vrea să fac o obișnuință din asta, deci ceva 100% natural nu ar strica.

Răspuns Câştigător
| DanielHX a răspuns:

Pai daca vrei gainer uite ce reteta poti folosi, eu o folosesc, tu poti folosi si fara suplimente.

Reteta:
85g fulgi de ovaz (multe fibre si proteine)
90g unt de arahide (au in jur de 25g proteine)
370ml lapte (fara grasime daca vrei)
1 banana sau orice alt fruct vrei, sau daca vrei un gust si mai bun, cauta Iaurt De Baut, iti recomand sa iei cu gust de capsuni ca va iesi foarte bun shake-ul happy. Shake-ul asta are in total in jur de 38g-42g de protein + multe fibre.