| TeckTonik997 a întrebat:

Am gasit o gramada de diete care promit atat cresterea sau macar mentinerea masei musculare cat si scadere % de grasime. Ce ziceti de urmatoarea:
1)2x sunca presata, 1 felie paine, shake proteine
2)4 biscuiti digestivi
3)piept de pui + salata
4)banana - inainte de antrenament
5)suc de fructe (natural), 2 oua intreg si 3 albusuri, baton proteic
+creatina

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Da chiar, asta e o singura masa, nu? happy

| TeckTonik997 explică (pentru Cosmin86):

Mentinerea masei musculare cat si scadere % de grasime.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TeckTonik997):

La cat de putine proteine ai in alimentatia aia, nu stiu ce masa musculara mentii laughing

Treci si baga proteine serios.

| SiLaS a răspuns:

Glumesti? Sper ca asta e masa din prima jumatate a zilei nu? Mai baga inca 2 mese in care ai carne daca nu ramai slab si apropo creatina se ia cu 30 minute inainte de antrenament

| TeckTonik997 explică (pentru SiLaS):

"mentinerea masei musculare cat si scadere % de grasime."

| SiLaS a răspuns (pentru TeckTonik997):

Daca reduci din proteine nu ai cum sa iti mentii masa musculara.

| raresandrey a răspuns:

Scoate sunca presata nu stiu cat de naturala este si o poti inlocui cui piept de pui la gratar, in loc de salata cartofi copti tăiati felii, iar ca suc foarte bun este si sucul de sfecla rosie.