| Acadian a întrebat:

Am 15 ani sunt de tip Mezomorf si vreau sa imi dati un program de sala pentru 3 zile (luni, marti, miercuri) am mai facut 2 luni de sala dar asta s-a intamplat in vara si inainte de sala ma mentineam acasa cu multe flotari ajunsesem sa am 32 in brat acum numai stiu sigur cat am cred ca tot 32 ca e la fel de mare mana, pieptul este foarte dezvoltat dar am grasimi abdominale si abdomenul nu este prea lucrat daca puteti sa ma ajutati si cu programul si cu o cale sa slabesc vreo 5-10 kg
P.S am 61-65 kg numai stiu sigur, ultima data m-am cantarit in vara si 1.70 inaltime MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce vrie mai intai, sa pui muschi sau sa slabesti? Nu le poti face pe ambele in acelasi timp

| cristi1505 a răspuns:

Nu ai cum sa acumulezi masa musculara si in acelasi timp sa si slabesti!
-In perioada de masa incerci sa acumulezi cat mai multa masa musculara! Atunci maresti numarul de carbohidrati si proteine.
-In perioada de definire incerci sa scapi de stratul adipos ce s-a acumulat in perioada de masa. Micsorezi drastic numarul de carbohidrati doar cat sa ai energie.

Ambele nu le poti face deodata!

| Acadian explică:

Atunci imi doresc sa slabesc foarte rapid