| AngeloSs a întrebat:

Am o intrebare legata de culturism(tras de fiare).Am 14 ani si as vrea sa incep sa merg la sala.Credeti ca imi afecteaza dezvoltarea/cresterea? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Andreiyy a răspuns:

Buna! si eu am inceput la o varsta frageda mai exact la 13 ani. Acum am 16 ani si arat foarte bine, eu am luat si un supliment de proteine. Eu nu am avut nici o problema ca nu ma dezvolt sau cu cresterea. am 1, 82 este destul zic eu. Cat timp nu ridici deasupra capului nu-i nici o problema. Salut si bafta. Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

4 răspunsuri:
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Sigur ca poti merge, si nu iti afecteaza cu nimic.

| WarriorInReserve a răspuns:

Da.
Depinde de alimentaţie,dar de obicei părinţii nu se ocupă cu asigurarea nutrienţilor necesari într-o zi normală unui copil, ce să mai zicem de unul care practică efort intens.
Plus că încă nu ai dezvoltate organele, oasele... toate astea sunt afectate dacă nu le asiguri tot ce au nevoie.
Deci în concluzie, ai o vârstă idioată la care să te apuci de efort intens, mai aşteaptă cam 2 ani.

| T82 a răspuns:

S-ar putea sa da, dar mai bine mai asteapta pana pe la vreo 16-17 ani ca acuma esti prea mic si nu sa stie ce se poate intampla

| buddha21 a răspuns:

Daca faci exercitii care iti pun presiune pe spate (oricand tii haltera deasupra capului)
eu zic sa-l asculti pe T82 sa mai astepti un an macar.