| slayz0r a întrebat:

Salutare TPU fac sala de aproape 4 luni si deja incepe sa mi se vada bine abdomenul (vorbim de patratele) ceea ce mie imi place sa am, ce vreau eu sa fac este:

-Vreau sa mi se vada bine rau abdomenul iar pentru asta m-am gandit ca pe langa exercitiile la sala pe care le fac pentru abdomen sa incep sa fac in fiecare zi abdomene acasa ca sa se formeze patratelele.Aici un prieten mi-a spus ca daca incep sa fac in fiecare zi abdomene pe langa antrenamentul de sala la abdomen am sa ma supraantrenez ..prima oara am zis ca supraantrenarea inseamna sa iti scada forta ..forta la ce la abdomen? eu nu vreau abdomenul tare ca nu sunt gras sunt slab de fel dar el mi-a dat un site si acolo scria ca daca ma supraantrenez la abdomen nu or sa se mai vada patratelele.

-Alt prieten mi-a spus despre un prieten de-al lui ca a facut in fiecare zi abdomene si are un abdomen frumos dar nu facea sala doar facea acasa abdomene pentru a avea patratele si lui i-a mers.Pur si simplu eu stiu ca pentru patratele abdomenul trebuie lucrat mereu ca sa se vada. daca numai faci exercitii pentru abdomen atunci nu se mai vad dar daca tu faci continuu ce se poate intampla?

-Eu as vrea sa stiu daca incep sa fac acum abdomene in fiecare zi pe langa antrenamentul de sala la abdomen or sa se vada mai bine patratelele? adica nu are nici o legatura daca incep sa fac sau daca incep sa fac nu or sa se mai vada.Dau funda celui care ma ajuta

P.S:Nu vreau raspunsuri la misto daca nu sti

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Cardio mai mult, nu abdomene, isi recomand insanity