| FlaviusGreen a întrebat:

Poate cineva daca e bine dimineata(DOAR in unele zile) un shake din 200ml lapte, 1 banana, 3 albusuri de ou fierte, 1 galbenus de ou fiert, 2 lingurite de unt de arahide si o mana de fulgi de ovaz? Am un stil de viata cat de cat activ, merg la sala 5 zile pe saptamana unde fac antrenament de aproximativ 2 ore (cu tot cu cardio), cardio la sala fac de 4 ori pe saptamana, cateodata, mai ales seara alerg prin parc 30-40min.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Un shake cu putine proteine si multe calorii

pentru ce? combini grasimi sanatoase ( unt de arahide ) cu proteine si carbo? wtf?

vrei sa faci burta sau ce?

| FlaviusGreen explică (pentru Cosmin86):

Dimpotriva, vreau sa dau jos burta. ce shake imi recomanzi in loc de acesta atunci, preparat in casa ma refer?

| Cosmin86 a răspuns (pentru FlaviusGreen):

Ai tu in casa aparate de mii de euro ca sa separi proetina de restul continutului? Orice shake facut ni casa o sa aiba multe grasimi, ca nu ai aparatura neceasra sa SEPARI proteina de grasimi

Tu ai 2 variante :

1. cumperi proteina la cutie
2. mananci normal, o alimentatie bogata in proteine si saraca in acrbohdirati, nu ai nevoie as-ti faci shake-uri, nu te ajuta cu nimic

Alimentatia conteaza 90 %. Eu am folosit activa ani shake-uri dni comert si acum am doar o alimetnatie sanatoasa ( alimentatie sanatoasa NU inseamna fructe si legume, inseamna carne de calitate - pietp de pui, curcan, muschi de vita, etc. -, peste - de preferat oceanic -, oua de tara, branza de tara, legume si fructe crude, grasimi sanatoase - unt de arahide, masline, nuci, alune crude - )

Toate alea zilnic, e bnie sa ai zilnic ceva din fiecare ( un tip de carne, un tip de peste, oua, branza, legume, fructe, grasimi sanatoase ), la cele 4-5 mese ale zilei, consumi altceva.

| FlaviusGreen explică (pentru Cosmin86):

Alimentatia asta o am deja. dar cateodata pe la amiaza am pofta sa mananc/beau ceva si am vrut sa incerc un shake, asa pe la ore 17-18.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FlaviusGreen):

Http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-908g/

DIn ala iti faci un shake foarte bun. Proteina din zer, glutamina pentru refacerea dupa efort, enzime pentru o digestie mai buna

| greyhound a răspuns:

Prea multe calorii
Ouale mai bine crude
Gustul e oribil, crede-ma

| ALEX2402 a răspuns:

Nnu pre am inteles ce ai vrut sa spui dar iti voi raspunde ce cred ca trebuie.

eu cred ca e foarte bine daca faci acest shake.