| Marko556 a întrebat:

Salutare,TPU Să spunem că marți nu pot merge la sală, pot face luni exercițiile pe care le aveam marți? Luni fac piept și marți spate cu umeri, este ok sa le fac pe toate în aceiași zi?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Am incercat sa fac si eu mai multe grupe mari in aceeasi zi, rezultatul a fost oboseala maxima, si eu am oarece vechime la sala, am trecut demult de faza 1 ora de lucrat contiuu sa ma faca praf.
Pe de alta parte eu am renuntat la a mai lucra cu greutati mari cu toate acestea mi-a fost foarte greu sa fac doua grupe mari intr-o zi si mi-a luat si 2 ore.
Deci este dificil, nu prea dai randament si nu te ajuta ca si dezvoltare sa faci mai mult, inghesuit intr-o zi.

| Adry05 a răspuns:

Nu, e prea mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de cateva zile, sa te bucuri si tu de sarbatori, ca nu fuge sala nicaieri si nici nu pierzi muschii, pe care i-ai facut pana acum.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu. Nu vei fii eficient, deoarece obosesti.

| MariaMonica2009627 a răspuns:

După mine nu, exercițiile au o anumită ordine și dacă respecți acest "orar" de mult timp corpul tau care este obișnuit altfel nu va reactiona bine. Succes!

| Polinco a răspuns:

Pai de exemplu, daca tu Luni ai piept si Marti ai spate, iar tu Marti nu poti ajunge la sala si faci Luni piept cu spate... poti face linistit doarece sunt doua grupe diferite, pentru ca la piept impingi si la spate tragi