| Xerxess97 a întrebat:

Salutare tpu.Sunt sportiv si ieri mi-am cumparat niste creatine monohidrata (300g).Creatina o iau in fiecare zi sau doar in zilele de antrenament? Iar dupa ce am terminat creatina si si-a facut treaba...muschiul ramane la fel de mare sau revine la normal?

5 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

In fiecare zi,
Muschiul tinde sa revina la normal, daca nu te mai antrenezi

| Wehes a răspuns:

Muschiul creste in zilele de pauza, deci logic ca iei si in zilele de pauza.

| 96SeB96 a răspuns:

Am inteles de la un prieten care a luat si el odata ca trebuie luata cu jumatate de ora inainte de antrenamente/sala...

| Wehes a răspuns (pentru 96SeB96):

Nu neaparat, o poti lua si dupa antrenament.
Fiecare o ia cand e mai bine pentru el.

| CulturistuCris a răspuns:

Se ia cu 1 ora inainte de antrenament sa-ti mearga treaba bine ii ia cam 30 de minute sa ajunga in sange si da normal se ia si in zilele de pauza. poti face si perioada de incarcare cu 20 mg pe zi timp de 7 zile. dar nu e neapratt. mie mi se pare o prostiee si presupun ca ai luat creatina de la on
? ar fi bine sa o combini cu dextrozaa 10 mg /1 g dextroza bafta