| ManGoLine a întrebat:

Eram curios sa aflu dacă la 15 ani și jumătate te poți angaja pe timp de vara și dacă da, ce ar fi mai potrivit.Cred ca m-ar interesa împărțitor pliante.Nu ma interesează câștigul, as putea face și voluntariat.

Mulțumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Incearca sa suni pe la firmele astea poate obtii detalii certe :
http://balaur.ro/......%252f%20zi

4 răspunsuri:
| raresm99 a răspuns:

Poti sa lucrezi doar de la 16 ani. Daca vrei sa faci voluntariat, te poti inscrie la crucea rosie sau sa te faci cercetas.

| IrinelRaducan a răspuns:

Cred ca da.Varul meu are 17 ani si lucreaza in constructie!

| AndraDea a răspuns:

Hey! Am o prietena de 16 ani care pe timp de vara lucra la un restaurant ca ucenic si primea si bani!

| NipponGaDaisuki a răspuns:

Din cate am auzit daca nu ai 16 ani impliniti intervin si parintii putin pentru a te putea angaja intr-un part-time job, si eu am tot 15 jumatate si abia in toamna voi implini 16 asa ca m-am documentat putin.incearca,nu ai ce pierdewinking