| Alexandruu77 a întrebat:

Saluut! Am 14 ani si sunt baiat. Am 1.80 si 60kg.Fac baschet de la 7 ani si as vrea sa imi spuneti cum si ce ar trebui sa fac pentru obinerea unor patratele. Ce exercitii si cat trebuie sa le fac.

Cel mai bun raspuns FUNDA

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Sunt multe exercitii bune si asa mai departe dar important e ce faci dupa ce ai terminat exercitiile.Cum construiesti pe restul zilei.
1.Antreneaza-ti de doua-trei ori pe saptamana abdomenul.Atat!
2.Sa nu eviti grasimile.
3.Mananca multe alimente baza-te
pe proteine(lactate, oua, carne etc.)
Incearca sa combini un complex de proteine cu carbohidrati deoarece esti slab[orez cu carne, cartofi(nu prajiti in baie de ulei) cu carne etc.]
4.SA AI RABDARE! Este cel mai important!

1 răspuns: