| Madalinshhs a întrebat:

Se mai creste dupa 17 ani? Am 17 ani, sunt baiat 1.69. Tata are 1.78, iar mama 1.55.Fac volei de 5 luni.Antrenorul mi-a zis cat am in anvengura atata cresc, dar eu tot 1.69 am.Nu am mai crescut de deloc in cele 5 luni.Credeti ca in 2 ani de volei voi ajunge la 1.75-1.80?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,eu cred ca vei ajunge undeva putin peste 1.75
am o prietena, daca ii pot spune asa, care face volei de mai mult timp dar e mica de statura, dar na faci ce si cum crezi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai șanse să ajungi până la 1.75... tine doar de tine.
Sportul este principalul factor.
Dacă vrei să cresti, fa sport.

| TCosminn a răspuns:

Omul creste pana la 20 si de ani, dar cu timpul se mai schimba (estetic vorbind). Asa ca mai ai de crescut.

| AlinSiAtat a răspuns:

La 16 ani aveam 1.55. Acum am 24 si am 1.78. Se poate, mai ales daca faci sport. Dieta conteaza si ea.