| Madalinshhs a întrebat:

Fac volei de 6 luni. Tata are 1.78, iar mama 1.55.Eu la 17 ani am 1.69.Nu am mai crescut niciun cm.Ma tin de bara fac exercitii de crestere,antrenament, dar nu reusesc sa cresc.Ce ar trebui sa fac? Credeti ca pot ajunge la 1.75-1.80? Multumesc!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Doctorul endocrinolog de urgenta, pana nu se termina de maturizat scheletul. Desi e cam tarziu totusi, incearca sa mergi cat mai repede pentru un tratament cu hormoni somatotropi.

| Mihai1810 a răspuns:

Nu ai ce sa faci poti sa stai si in cap. Inaltimea e data intr-o proportie covarsitoare de codul genetic.