| Madalinshhs a întrebat:

Am 17 ani 1.70. Tata are 1.78 iar mama 1.55.Fac volei si ma tin de bara.Cum as mai putea sa mai cresc.Cateva sfaturi? Credeti ca pot ajunge la o inaltime de 1.75-1.80? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Faci volei şi ce faci?

| Hades98 a răspuns:

O sa cresti probabil pana la 1.75.

| Richard01 a răspuns:

Uite cum stă treaba, o sa fiu sincer. Tinutul de bară si practicarea unor sporturi pentru a te înălța sunt doar niste mituri.Depinde de ce genetica ai, dacă un om are parintii scunzi, garantat el nu o sa fie inalt.Depinde de genele pe care le mostenesti.De exemplu baschetul e facut pentru tipii inalti, nici un baschebalist nu a crescut de cand a inceput baschetul, erau inalti din inainte.Continuă cu voleiul si lasa tinutul de bara si alte minuni, ca nu sunt de niciun folos.S-ar putea sa mai cresti, nu stiu daca chiar 1.80.Nu fi dezamagit, nu esti scund, esti numai bine.

| Bogdan91L a răspuns:

Hi! Cred ca ai o inaltime peste medie a paritilor tai laughing Tine-te de bara si practica sportul!