| Mirceadumb a întrebat:

Slaut TPU. m-am apucat de kikickbox acum o luna si de azi am început sa merg le a doua luna. sportul îmi plac, ma face sa ma simt bine cand il fac numai ca sunt putin dezamagit pentru ca nu stiu sa intru pe adversar. eu am 1.71-1.72 si 18 ani. toti de la antrenamente au peste 1.85 si îmi este greu sa intru la ei, bineinteles ei fac de mai mult timp (3-5) ani. nu prea am mobilitate in picioare dar la fiecare antrenament incerc sa o dobandesc plus ca si acasă fac exercițiile de mobilitate cum pot eu. o intrebare. sa ma mai tin sau sa renunț?. e sport numai pentru oameni inalti? sau inca nu sunt destul de pregatit si ma astept la prea multe? credeți ca ma mai inalt prin sportul asta?

1 răspuns:
| aCek1ng a răspuns:

Nu e neaparat sport pentru oameni inalti. Fiind la inceput iti este greu facand antrenamente cu oameni care au deja experienta de 5 ani.
La inceput totul este greu dar dupa ce vei capata experienta ti se va parea mult mai usor.
Nu stiu cam cat ai putea sa te inalti prin acest sport