| Cataaaalin a întrebat:

Am vazut multi baieti de varsta mea ca au patratele, si as vrea si eu, fac de 3 luni exercitii dar nimic. Am un abdomen plat, fara grasime. Cand ma incordez nu se simt patratelele, dar nici grasime nu am si pot atinge muschi cu o simpla apasare pe abdomen. Intrebarea mea e cum imi pot creste muschii? Am 12 ani si nu prea am posibilitati de a ma duce la sala. Repet inca odata eu nu sunt gras, doar am muschii mici pe abdomen.
Cel mai bun raspuns FUNDA!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ca sa ai patratele trebuie sa arzi grasime, NU sa faci exercitii.

Patratelele se fac din alimentatie.

| Cataaaalin explică (pentru Cosmin86):

Mda si un prieten de al meu gimnast ce are burtica are patratele, ce poti spune, alimentatia ha? Mananca la dulciuri seara... xD

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cataaaalin):

Metabolism rapid. Si face si mult sport.

Cat timp arzi numarul de calorii puse, nu conteaza cat mananci ( si eu am mancat 26 de mici intr-o zi, sau 8 fripturi ).

Pentru patratele trebuie sa ai indicele de grasime sub 10 %