| LoOvE a întrebat:

Sportul chiar te poate ajuta sa-ti modelezi corpul asa cum doresti?

ex de exercitii pentru. picioare frumoasehee hee si brate.

p.s-I'm a girl!

Răspuns Câştigător
| Gabi20CM a răspuns:

Da dar ai nevoie de un program serios. Daca nu vrei sa dai banii pe sala poti incerca sa alergi prin parc, si sa faci serii de abdomene si flotari(4 serii a cate 20 din fiecare si iti garantez ca vei fi in forma).Ai grija cu alimentatia si incearca sa manci cat mai natural.Pentru picioare poti sa stai pe loc si sa faci extensii(adica te ridigi pe degetele de la picioare).

12 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Uite aici video cu exercitii pentru tine:
http://dietapentrutine.blogspot.com
Succes!

| LoOvE explică (pentru WR104):

Ceea ce mi-ai dat u este sa slabesc.
INSA eu sunt foarte slaba...43 kg 1.70 laughing, nu glumesc

| WR104 a răspuns (pentru LoOvE):

Slabanoago laughing
Daca esti slaba sigur nu arati rau, daca vrei picioare frumoase fa exercitii pentru picioare, fandari, genoflexiuni si mai sunt si altele.

| MioaraParalescu a răspuns:

Da ajuta foarte, foarte mult! happy
Cam toate vedetele de pe la TV care le vezi merg la sala in fiecare zi si au foarte mare grija la ceea ce mananca.
Daca te tii de treaba si ai grija la ce mananci iti spuns eu ca o sa ai niste forme de invidiat si toti baietii o sa intoarca capul pe strada laughing
Plus ca e foarte sanatos!
Sfatul meu daca vrei sa ai un corp de invidiat apucate de sport!happy

| alexs99 a răspuns:

Cu multa munca in sport vei avea un corp frumos modelat.

| IsabelaIssa a răspuns:

Mai ales pentru ca tu esti slaba, sportul iti tonifiaza corpul, ai mai multa energie odata ce faci miscare si iti arde grasimile. Pentru ca poti fii slaba si cu celulita sau burtica. Trebuie sa tii cont si de alimentatie, si sa te tii de exercitii in fiecare zi. Alege-ti ce grupe de muschi vrei sa lucrezi si treci la treaba! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajuta foarte mult.

| vampir004 a răspuns:

Da,te ajuta destul de mult

| Smile2BHappy a răspuns:

Flotari si mai cauta pe youtube yoga.
Si ce daca esti fata?

| XTreme00 a răspuns:

Da,te ajuta insa daca vrei sa-ti modelezi corpul trebuie sa-l iei in serios.Adica nu te obosesti de la primi 20 de metri.Bafta.

| ghtm a răspuns:

Desigur ca te ajuta. Doar trebuie sa practici sportul mai mult timp.
Ar trebui sa alergi, sa faci exercitii ce tin de muschii bratelor, picioarelor, etc. (probabil ca faceti asemenea exercitii la lectiile de educatie fizica).

| Supersuper123 a răspuns:

Da clar! si inotul si mesul la sala