| gabriela1hdbl a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste exercitii fizice pentru picioare?

Răspuns Câştigător
| snzpaul a răspuns:

Cel mai bun exercițiu pentru picioare, care-ți face gambele frumoase și arde și calorii, este să urci-cobori un bloc de 10 etaje de 2 ori!
În rest ai mai putea să sari pe trambulină!

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poi plimba-te cu bicicleta din 2 in 2 zile cam 1-2 ore (sau mai mult, o sa-ti placa) si dupa un timp o sa se vada diferente.
PS: merge si sa ai cate un bidon de 5 litri (sau cat poti cara) in fiecare mana si sa urci scarile si sa le cobori pana nu mai poti happy

| stlucian a răspuns:

Genoflectiunile sunt cele mai populare dar mai sunt si altele care nu ajuta numai picioarele ci si alte grupe de muschi."mersul piticului "cu bratele dupa cap/stad pe sezut si intins picioarele alternativ (complet intinse) ca si mersul pe bicicleta

| WarriorInReserve a răspuns:

Întrebarea este incompletă, aşadar nu pot oferi un răspuns.
Ai uitat să specifici scopul exerciţiilor. Ce aşteptări ai de la ele. Asta era cel mai important.

| CulturistuCris a răspuns:

Banuiesc ca nu te duci la sala incearca sa faci genoflexiuni cu greutate in spate. un sac ceva. sau ia o bara umple niste bidoane de apa pui 3 -4 pe o parte 3 -4 pe o parte si faci 7 8 9 10 seri de genoflexiuni. se antreneaza cel mai bine

| gabriela1hdbl explică (pentru CulturistuCris):

De fapt, fac handbal la sala