| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cate zile pe saptamana ar trebui sa fac exercitii pentru abdomen? multumesc

16 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Macar 20 -30 min pe zi daca nu cd ai tu timp

| iReal96 a răspuns:

3 zile per saptamana. luni, miercuri si vineri atat.
pentru ca in zilele care nu faci exercitii muschii se relaxeaza si se umfla/maresc bafta!

| ElenaErika a răspuns:

De 2, 3 ori pe ziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu de ce dar nu pot sa vad raspunsurile pe care le dati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gata pot vedea, multumesc. stiu ca nu trebuie zilnic deoarece muschiul creste atunci cand se odihneste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai recomandat este ca acestea sa fie facute o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.Deci 3-4 zile pe saptamana.Succes.

| mFlorian a răspuns:

In fiecare zi happy Faci 5-6 serii a cate 25 de abdomene(corecte)cu pauza de 5min intre ele.

| xLouana a răspuns:

Zilnic.

| Roxana90roxana a răspuns:

La sala : 3 ori pe saptamana.

acasa: la fel 3-4 ori pe saptamana cate o ora doua pe zi
sau daca poti zilnic jumatate de ora, o ora :d

si crede-ma asa e.fac de cativa ani sport de performanta.asa ca stiutongue

| clau25 a răspuns:

In fiecare zi cate putin si daca nu ai timp de cel putin 3 ori pe saptamana

| Puf0sheniieee a răspuns:

Paii. fa si tu. la 2 ziilee : x catee 100-200

big hug euu asaa fakk blushing

| fugi95 a răspuns:

Daca ai pana in 15 ani tiasi recomanda sa facu putine(mi-a zis tata: ca daca faci pre multe exerciti.adica ca nebunu risti sa ti se sparga vreun vas se sange si adio muschi[si pe mine ma speriat]). daca nu ai m-a facut exercitii care sa includa si abdomenul iti recomand sa mergi la doctotul de fam. sa-ti faca el un progam

| Indecis a răspuns:

In fiecare zi, daca ai timp, si de obicei seara. Daca vrei sa-ti ai un abomen lucrat

| Indecis a răspuns:

Nu e limita. Daca vrei, poti face oricandzxcvm, doar sa ai tmp.

| WalKGhosT a răspuns:

Daca vrei patratele ar trebui sa faci in fiecare zi macar 80-100 cu pauza la 50 (cam 5 minute) si cauta pe net videoclipuri cu exercitii pentru abdomen si faci in acelasi timp cu videoul. Succes!

| KlumeaProduction a răspuns:

Un alt lucru important de ştiut este că muşchii abdominali necesită o antrenare normală, asemănătoare ca intensitate şi frecvenţă celei folosite în cazul altor grupe de muşchi. happy Probabil cam 3 zile minim happy
Astfel, nu este necesar ca in fiecare zi sa-ti antrenezi muschii abdominali pentru ca vei ajunge sa ti-i stresezi prea mult.