| anonimulconfuzz a întrebat:

Stie cineva cand se vor redeschide salile?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

S-ar putea gasi solutii, totusi. La noi, spre exemplu, federatia (mai multe federatii de fapt) a facut o cerere sa se redeschidă salile de antrenament si s-au venit cu propuneri precum evitarea schimbarii la vestiar, lucratul cu masca (manusi avem oricum), eventual mai mult antrenament la sac, daca intre parteneri e considerata distanta prea mica, etc. Bine, nu ma astept sa se aprobe neaparat, dar mi se pare risc mai mare la frizer decat la sala. Oricum oamenii sunt deja relaxati, la cozi deja nu se prea mai practica distantarea si nu de putine ori am vazut oameni care-si indepartau masca sa stranute (masca pe care oricum nu o poarta cum trebuie, o refolosesc si si-o aranjeaza continuu bagand mana in interiorul ei).

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns:

Salile de forta te referi
nu se stie sigur
nu cred ca ar fi normal sa se deschida pe 15 desi si mie mi-ar placea doar ca nu este safe inca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin vara candva probabil

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil Iunie sau iulie, ca sa se evite aglomeratiile si contaminarile.

| baru a răspuns:

Iulie, posibil. Se va lucra dar nu in masa.

| RAY a răspuns:

'Deschiderea sălilor de fitness nu intră în măsurile de relaxare de pe data de 15 mai. Putem spune că sunt sporturi individuale, dar vestiarele sunt comune. Prin urmare, nu sunt luate în calcul sporturile individuale în spații închise. Există riscul epidemiologic de a folosi împreună vestiarele, dușurile, toaletele.' a punctat Marcel Vela, luni seară, în cadrul emisiunii Xtra Night Show, de la Antena 1.
https://www.dcnews.ro/......46745.html

| Simpatic a răspuns (pentru AnastasiaK):

Da,asa este