| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva vare e cea mai buna dieta de exercitii+cure pentru a slabi sanatos si repede? dau fundita! mersi mult

2 răspunsuri:
| kissmealiss a răspuns:

Mere...apa...sport.

| Parshiv a răspuns:

• Abtine-te de la orice bautura alcoolica.
• Intre mese, daca iti este foame, mananca doar morcovi sau telina, pe saturate daca vrei.
• Singurele bauturi permise sunt cafeaua obisnuita sau decafeinizata fara zahar, frisca sau lapte; ceaiul; apa gazoasa (cu lamaie, daca doresti); si bauturile acidulate dietetice cu orice aroma. Poti bea lichide oricat de des vrei.
• Prepara-ti toate salatele fara ulei, maioneza sau alte sosuri bogate in grasimi. Nu folosi decat lamaie si otet, vinegreta sau sos cu mustar.
• Mananca legumele proaspete fara unt, margarina sau alte grasimi; poti sa le pui suc de lamaie.
• Toate carnurile trebuie sa fie foarte slabe; inlatura orice urma de grasime vizibila. La pui si la curcan da pielea deoparte.
• Nu este nevoie sa consumi toate alimentele prevazute in meniu, dar nu inlocui nici un aliment cu altul. Trebuie sa respecti combinatiile de alimente indicate.
• Nu-ti supraincarca niciodata stomacul. Cand te simti satul(a), Opreste-te!
• Nu tine regimul mai mult de 14 zile la rand.