| Sergunss a întrebat:

Sunt bune concentratele proteice de la Pronutrition?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Megaproteine nu e firma de proteine, ei importa de la alte firme din afara ( dymatize, on, etc. ).

Iti recomand 2 produse : whey gold ( de la optimum nutrition ) sau dymatize elite whey ( de la dymatize, evident )

13 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Mai degraba accesibile ca pret decat bune

| cristif a răspuns:

Sunt accesibile pentru niste produse romanesti, WPI si gfx8 sunt bune la ei.

| cristi1505 a răspuns (pentru cristif):

Gfx 8 nu este un concentrat proteic! Este un gainer!

| cristif a răspuns (pentru cristi1505):

Vina mea, eu am dat exemple de cele mai bune pudre de la ei.

| Sergunss explică:

Stiti si ceva produse pentru definire?(sa imi dea forma si echilibrul muschilor)

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Sergunss):

L carnitine, sau termogenice

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sergunss):

Nu ai cum sa schimbi forma muschilor, doar sa-i faci sa se vada mai bine, pentru asta trebuie sa arzi grasimea pe care ii acopera.

produse pentru definire = arzatoare de grasimi

| Sergunss explică (pentru Cosmin86):

Poti sa imi recomanzi ceva bun de la pronutrition sau megaproteine sau mai stiu eu.

| Sergunss explică (pentru Cosmin86):

Cand se administreaza Whey gold. Pe site spune ca se amesteca o cupa, dar nu zice cand, dupa antrenament, inainte?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sergunss):

Pai tinand cont de 2 lucruri :

- proteinele ajuta la refacerea fibrelor rupte dupa un antrenament
- glutamina ajuta tot la refacerea dupa efort ( whey gold are si glutamina )

Atunci e logic ca se ia imediat dupa antrenament happy

Inanite de antrenamnet nu iei proteine, ca o sa fie descompuse pentru energie... inainte de antrenament se pune accent pe carbohidrati si suplimente pre-workout ( creatina, oxid nitric, energizante, etc. )

| Sergunss explică (pentru Cosmin86):

Am 1,75 65kg e ok o cupa dupa antrenament?(o cupa are 30, 5g)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sergunss):

Da

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sergunss):

Megaproteine nu e firma de proteine, ei importa de la alte firme din afara ( dymatize, on, etc. ).

Iti recomand 2 produse : whey gold ( de la optimum nutrition ) sau dymatize elite whey ( de la dymatize, evident )

| EdyPopescu1990 a răspuns:

Da sunt bune pentru ca am luat si eu