| anonim_4396 a întrebat:

Sunt suplimentele pentru sala (aminoacizii/concentratele proteice) nocive in orice masura pentru sanatate?

4 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Teils esti paralel frate!
"Acele suplimente, mai bine-zis stereoizi" -ce treaba au steroizii cu suplimentele? esti ratat?
Din contra, daca suplimenteaza organismul cu amino poate creste mai repede, dar ce sa stii tu care pun pariu ca nu ai citit in viata ta o carte, iar despre faptul ca ramai impotent. no coment! poate impotent esti tu cu tactu.
RDaniel94 foloseste frate orice supliment cu incredere (nu romanesc), dar nu steroizi cum zice un cretin mai sus!

| daniel_5512 a răspuns:

Pentru 1 an de zile nu are nicun un efect negativ dar daca vei luat eu stiu 15-20 continuu iti poti distruge ficatul rinichi... si inima

| Teils a răspuns:

Salut! Acele "suplimente" pentru sala nu prea ar fi recomandate pentru varsta ta (1994). Acele suplimente, mai bine-zis stereoizi, nu sunt bune pentru corpul tau, deoarece tu inca te dezvolti si din cauza lor poate afecta cresterea ta, poti ramane impotent, s.a.m.d.

| shaoboy a răspuns:

In cantitate mare sunt periculoase.Eu proteine din astea iau la blender cate un pahar odata la 2 sau 3 zile. Unul stiu ca poti pea i in fiecare zi cate 3 sau 4 pahare, dar numai stiu cum se numeste.