| cerboicaiubita70 a întrebat:

Sunt cam plinuta. Cum slabesc? Am tinut si cura de slabire si nu merge.

Răspuns Câştigător
| CherryLove a răspuns:

Ai nevoie de multa ambitie pentru asta. Daca iti doresti cu adevarat sa slabesti sa tii si un regim alimentar sanatos in paralel. Prima optiune care te-ar motiva cel mai mult este sa mergi la o sala de fitness pentru ca platind o suma de bani mergi acolo si faci sport evident constientizand investitia. A doua optiune din motive personale, poti face acasa si afara sport. Iti recomand sa alergi sau sa mergi cu bicicleta prin parc, pe oriunde iar in paralel sa faci acasa exercitii ( e plin internetul ti le alegi pe cele care iti plac deci nu-i problema). Va trebui sa ai in vedere si o dieta care consta in reducerea treptata si eliminarea unor factori alimentari care contribuie la ingrasare. Daca esti plinuta din cauza unor probleme la glanda va trebui sa te straduiesti mai multicel. Iti urez mult succes papusa! :*

2 răspunsuri:
| madykary a răspuns:

Incearca sa-ti faci un stil de viata...tu faci sport? asta ajuta foarte mult in curele de slabire si mai ales ajuta foarte mult suplimentele alimentare.:* mult succes!

| bigboyat22 a răspuns:

Incearca situl fitnessinfo.ro pe mine m-a ajutat mult gasesti acolo infomartii despre slabire, diete, exercitii... etc eu am reusit sa slabesc 25 de kg in 4 luni bineinteles am facut si miscare corpul meu s-a transformat iti urez multa bafta