| AndreiBelea a întrebat:

Salut, vreau sa stiu cum as putea scapa de grasime ( burta ) deoarece am vazut pe YTube un video cu niste exercitii pentru abdomen ( patratele (6) ) dar din cate stiu mai intai trebuie sa scapi de grasime ( daca ai burtica ) si dupa sa incepi exercitiile. Am 14 ani, 1.69 inaltime si 65Kg. Din cate am auzit cele cardio sunt foarte eficiente, dar care sunt cele mai recomandate? luna asta vreau sa scap cat de cat de grasime si incepand cu luna viitoare sa ma apuc de ex. de abdomen.

6 răspunsuri:
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Degeaba faci cardio,daca nu ai si o alimentatie corecta.
cardio-alergari,bicicleta,saritul coardei,etc.

iar cu alimentatia,nu manca:prajeli,dulciuri, grasimi 'nesanatoase', cartofi prajiti(poti manca cartofi copti, sau fierti), etc. si nu bea bauturi carbogazoase.

| Claudiu1995 a răspuns:

Salut Andrei!
Cred ca stiu eu cum poti scapa tu de surplusu de " grasime ". Si raspunsul este AMBITIE. Daca te apuci si faci in fiecare zi abdomene sau alergi in prin cartie in parc, etc. o sa vezi ca in timp o sa apara rezultate dar trebuie multa AMBITIE, MUNCA si DEVOTAMEN!

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru Claudiu1995):

De la abdomene nu slabesti. big grin

| AndreiBelea explică (pentru aLeXaNdru145):

Am specificat mai sus faptul ca stiu ca n-au nici un efect abdomenele pana nu scap de surprusul de grasime

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru AndreiBelea):

Eu i'am atras atentia lui claudiu big grin si ti-am mai raspuns si cum ai putea sa scapi de surplusul de grasime.

| Athenna a răspuns:

1. Nu de luna viitoare dar chiar de acum! Nu lasa de azi pe miine. Nu sint cea mai buna experta pentru a da astfel de indicatii dar stiu ca daca ai un obiectiv si lupti pentru el, oricare nu ar fi, pina intr-un final ajungi la rezultat.