| cristina_8819 a întrebat:

Sunt potrivita. dar vreau sa am picioarele mai subtiri si fundu' mai mic:d ce pot sa fac? adica ce exercitii fizice?

5 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Foarte mult alergat, sa mergi pe jos in loc sa iei autobuzul daca ai decat 1-2 statii de mers, genoflexiuni, mers cu bicicleta sau cu rolele, chiar si mersul la shopping ajuta deoarece mergi foarte mult daca chiar vrei sa-ti gasesti ceva frumos si la un pret potrivit in moll laughing

| Anon1mxD a răspuns:

Alearga vreo 4 km pe zi! eu am facut si de la 65 de kg am ajung la 60!winking:* Funda?!

| c4t4lin a răspuns:

In afara de ce s`a zis mai sus, pentru un fund mai mic stai in 4 labe si incepi sa ridici piciorul apoi il lasi jos, il ridici iar pana obosesti (pentru amandoua picioarele, si sa il tii intins). Sper ca ai inteles explicatia mea. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in aceste zone ale corpului, dar si in rest, ajuta alergatul.20-30 de minute/zi, cu viteza medie e suficient.Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor alte complicatii). Astfel vei reusi sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

| Aida_2733 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa te apuci sa alergi...Eu asa am reusit sa am reusit sa slabesc si sa imi tonifiez picioarele si fundul