| Afganistanu_9917 a întrebat:

Taekwondo este un sport bun de bataie de strada? Vreau multe detalii. Dau fundA!; x

3 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Salut!

Daca vrei bataie de strada poti sa te inscrii la un sport gen mma, ca sa fi sigur ca acoperi toata gama de batai (pumni, picioare, trante, prize etc.).

Taekwondo e un sport bun, insa dupa parerea mea muai tay-ul il surclaseaza. E mai agil, mai divers, lucrezi la fel de mult cu mainile cat si cu picioarele si lucrezi cu picioarele la fel de puternic ca un luptator de taekwondo. Inca o chestie, in muai tay nu conteaza cum esti cladit, e un sport pentru toate categoriile. Muai tay-ul daca nu ma insel era folosit in bataile de strada in Thailanda, inca de-acu cateva sute de ani.

Multa bafta!

| vlad_4846 a răspuns:

Jet kune do

| GabyZarny a răspuns:

Daca vrei bataie de strada du'te la kick box