| FuNN a întrebat:

TPU ce parere aveti, am astm bronsic si vreau sa ma dau la un club de footbal, eu joc footbal cu prieteni pe stadion, rezist, alerg, si sunt in preioada cand nu mai iau tratament. spuneti-mi parerea voastra, sunt si alti footbalisti cu astm? Eu am 13 ani.Si cred ca sunt pregatit, exista vreun risc?

1 răspuns:
| superdorex a răspuns:

Eu zic ca nu te va accepta nimeni dupa ce iti va face un control amanuntit, pentru ca asa se face, nu vor risc! Uite citeste si tu despre aceasta boala si vei realiza singur ca iti vei face rau! Sa faci miscare asa cum faci tu acum nu e o problema dar sa faci efort prelungit...hm, dauneaza!
http://www.medicas.ro/sanatatea-pe-larg/astmul-bronsic/
Bafta si ai grija de tine!