| anonim_4396 a întrebat:

TPU, cum fac sa am pumnul tare, sa nu prea simt durerea, și sa am putere când dau?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Culurismul,da tare in sac
https://www.youtube.com/watch?v=ZhL2-hWfE-k

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antrenamente, la sacul de box

| BIoody a răspuns:

Flotari in pumni, sac de box sau folosest o rozeta si ai scapat de orice probleme si esti sigur ca, cand dai rupi big grin

Răspuns utilizator avertizat
| heracles a răspuns:

Simplu sa dai cu pumnul in nisip, iar cand nu te mai deranjeza nisipul treci la lemn, bruce-lee in fiecare zi dadea cu pumnii in nisip bagat intr-o galeata cam 500 de lovituri zilnic, bine eu nu iti recomand sa dai si tu 500 de lovituri cu pumnul in nisip, poti sa faci si flotari in pumni sau degete.

| Kinda a răspuns:

Dezvoltarea musculara, sacul de box, lovituri multe, dar depinde si de fizonomia ta, de musculatura ta pardon, dar se pot dezvolta, plus ca in lupte din cauza adrenalinei nu simti durerea, si eu in luptele facute in sportul care il practic nu simt nici o durere, doar dupa ce ies.

| Vertic_Sergiu_1996 a răspuns:

Aici depinde foarte tare de genetică. Iti dai seama ca un mocan dă mai tare ca un baiat oarecare, la fel cum unu' de la bloc dă mai tare ca ăla de la casa.
Metoda cu pumnii in nisip este buna, dar nisipul este abraziv, deci practic dai in smirghel. Flotarile in pumni sunt foarte bune, la fel ca si antrenamentul la sac. Oricum, sa nu te apuci sa dai cu pumnii in pereți sau orice alt obiect mai dur decat pumnul, aia nu e forta, e prostie pură happy
Ideea de putere este buna, dar nu obligatorie. Gândește-te ca e mai probabil sa iei somn de la o directa in bărbie decat de la o "țărănească". Nu tine neaparat de cat de tare dai, ci cat de bine dai, iar asta o dobândești doar prin exercitiuwinking
In fine, nu instig la violenta, dar poti lua calciu (pentru oase, care sunt destul de fragile in pumn), skandenberg-ul este, de asemenea, un întăritor bun, si mai sunt flotarile in pumni pe beton, statul in pumni, lovitul la sac si, daca vrei si dispui, lovitul in placa de plumb. Ultima metoda este dureroasa, pentru ca lovești in metal, dar într-un metal moale.

Spor! Funda?

| andreigustaviol a răspuns:

Metoda clasica. Flotari in monturi. happy