| MayBeWill a întrebat:

Tractiunile sunt cel mai eficiente exercitii pentru spate dupa cum am inteles, dar ce fel de priza trebuie? larga e cea mai eficienta? Dau funda! MS

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Priza larga este mult mai eficieanta! Nu tractiunile sun cele mai eficiente.Mai este si ramatul care este la fel de eficientwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

Si indreptarile happy

fiecare tip de exercitu ( tractiuni, ramat, indreptari ) lucreaza o zona diferita a spatelui, tocmai de-aia NU EXISTA "cel mai bun", din simplul motiv ca nu exista un exercitiu care sa lucreze tot spatele

| BlackBoy99 a răspuns:

O priza cat mai larga asa iti va da rezultate mai bune dar si oboseala. happy