| cosmin986522 a întrebat:

Un ectomorf poate creste in masa musculara daca are o perioada in care nu mananca mai mult de 3 mese pe zi? Dar un mezomorf?

2 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Pentru un ectomorf ii foarte important sa aiba mese intr-un interval din 3 in 3 ore.
3 Mese principale si 2 gustari intre ele sunt suficiente pentru el pentru a creste in greutate si masa musculara.
http://www.despreculturism.ro/tipuri-somatice/

| florynmondialul a răspuns:

Ectomorful cam greu depinde ce mananca la acele 3 mese pe care le are! cat despre mezomorf mai usor decat un ectomorf pentru ca are un altfel de metabolism!