| Alinfake a întrebat:

Un program saptamanal de antrenament imi puteti spune si mie?(pentru biceps, triceps, umeri, etc)

Răspuns Câştigător
| cosmin21 a răspuns:

Programul clasic : ziua 1 piept+biceps, ziua 2 spate+triceps, ziua 3 picioare+umeri si trapez. abdomenul il poti lucra in toate zilele sau cand vrei tu.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai nu ai zis de cate ori vrei sa mergi la sala, eu zic asa : ziua 1: piept+abdomen, ziua 2: brate (biceps +triceps), ziua 3 : pauza, ziua 4: spate+trapez, ziua 5 : picioare ...tot ce am scris este un antrenamet de 4 zile/saptamana la sala, nu este nici foarte aglomerat si ai si timp de refacere...la o perioada de 6 luni schimbi antrenamentul si cel putin o data la 2 luni ordinea aparatelor si a exercitiilor. Daca ai alte intrebari foloseste mesajul privat.sal

| AndreiZz a răspuns:

Uite antrenamentul meu:
Ziua 1(Luni)
-biceps
-coapse
-gambe
-abdomen
-sacrospinali
Ziua 2(Miercuri):
-Dorsali
-Trapez
-Deltoizi
-Biceps
-Antebrat
-Pectorali
Ziua 3(Vineri):
-Pectorali
-Deltoizi
-Triceps
-Antebrat
-Dorsali
Repetari 10-12 2 seturi de incalzire si 3-4 seturi pentru antrenament. Sper sa iti fie de ajutor!