| Kosmin19 a întrebat:

Va rog frumos dati-mi si mie un program bun de facut abdomene flotari si spuneti-mi si ce sa mananc va rog frumos mersi

8 răspunsuri:
| iefsul a răspuns:

Poti face urmatorul sistem de antrenament 10 flotari, 10 abdomene si continui 9 flotari 9 abdomene in ordine descrescatoare sau in ordine crescatoare 1 flotare 1 abdomen 2 flotari 2 abdomene si tot asa poti sa faci si 30 de abdomene 30 flotari in ordine descrescatoare sau crescatoare.
masa ce mananci de obicei

| shockyke3elovecs a răspuns:

Buna! Dimineata cand te trezesti la 6-7 te apuci un pic de antrenament :
Faci abdomene pana la epuizare
Flotari pana la epuizare toate cele. De mancat mananci foarte putin si dupe ora 6 nu mai papi delocwinking
Sper ca te-am ajutat!
Fundita!

| Cosmin86 a răspuns (pentru shockyke3elovecs):

Esti gay de vrei fundita?
Si sa faca zilnic, tu de supra-antrenament nu ai auzit?
DUpa ora 6 se mia mananca 2 mese daca vrei masa musculara, ca in general pentru aia faci exercitii de forta.

Du-te cu fundita ta, ca nu ai nicio treaba cu sportul

| mihaiutz95 a răspuns:

Depinde daca esti fata trebuie sa faci minim 50 de abdomene si dupa putina pauza si treci la flotari tot cam minim 50 iar meniul este ca la baieti mancati salate adica verdeturi si fara paine iar la baieti se fac minim 100 de abdomene si minim 100 de flotari daca vrei sa ai un corp bine facut si cu muschi tine-o tot asa cam vreo 2-3 saptamani iar dupa continua...

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihaiutz95):

100 de abdomene si 100 de flotari pe zi pentru baieti? happy

| Kosmin19 explică (pentru mihaiutz95):

Sunt baiat laughing)))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kosmin19):

Abdomene :
- 4 serii abdomene clasice, 20 de repetari pe serie
- 4 serii crunch
- 4 serii ridicari de picioare ( pentru zona inferioara a abdomenului )

Cam 20 de repetari pe serie, cand poti mai multe adaugi greutate. Muschii se fac marind greutatea, NU numarul de repetari.

Si flotari :
- flotari clasice, priza larga, 5 serii
- flotari intre scaune, 4 serii
- flotari pe plan inclunat, 4 serii

La fel, cu greutate, maxim 10 repetari. Cand poti mai mult de 10 repetari, maresti greutatea.

Mancare : macar 4 mese pe zi bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ) si ceva carbohidrati ( cartofi, orez, etc. ).

Dar cu flotari si abdomene nu o sa pui niciodata masa musculara, doar te tonifici putin. Si vezi ca raman multe grupe nelucrate ( biceps, umeri, spate, picioare ).